Oppsummering Arendalsuka 2025

To blide karer, Ulf Leirstein og Klaus Jakobsen oppsummerer Arendalsuka 2025.
Foto: Lars Petter Solås
Bilde: To blide karer, Ulf Leirstein og Klaus Jakobsen oppsummerer Arendalsuka 2025. Foto: Lars Petter Solås

Ulf Leirstein og Klaus Jakobsen kjører en kort pod-oppsummering av årets utgave av Arendalsuka.

Hektisk uke

Arendalsuka er ekstremsportsuka for politikere, næringsliv og foreningslivet i Norge. Og for restaurantene og pubene selvsagt, de jobber virkelig hardt denne uken i året. For SMB Norge, næringslivsforeningen for små og mellomstore bedrifter er dette også en veldig hektisk uke. Over 20 debatter ble dette året gjennomført. Mange flotte debattanter og paneldeltakere har gitt sitt beste for både publikum, og deres egeninteresserte sak. Alle er i Arendal på vegne av en hjertesak, politisk sak, eller for nettverking.

SMB Norge-teltet har vært populært under Arendalsuka 2025.
Foto: Klaus Jakobsen

Mye å hente

Ja, Arendalsuka blir ofte omtalt som demokratiets dansegulv i Norge, men det er nok noe å hente ut av uken for de fleste, selv om det stadig dukker opp mer merkelige særinteresseorganisasjoner med sine telt, så er jo nettopp bare det et tegn på at Arendalsuka nytter for de som ønsker å være der. I år var det over 2300 arrangementer man kunne velge mellom.

Les også: Sløseriombudsmannen om virkemiddelapparatet

Gode debatter

SMB Norge har arrangert en hel haug med gode debatter gjennom årets versjon av Arendalsuka, med et enormt antall foreninger og politikere tilstede, og ekspertkommentatorer og fagfolk i ulike varianter. Det har vært stor interesse og stort oppmøte på mange av debattene. Det viser at man treffer en nerve hos folket. I tillegg ble det arrangert Green Camp onsdagen, med ulike arrangementer i klimaets navn, med NR17 og Cemasys som arrangører. De siste timene torsdagene gikk også til Ukrainian Victory Hub, som hadde mange flotte paneldeltakere, til støtte for ukrainsk seier i krigen, og ikke minst utvikling av næringsliv og gjenoppbygging av det krigsherjede landet.

Lytt til DinBedrift podcasts korte oppsummering av Arendalsuka 2025, med Ulf Leirstein og Klaus Jakobsen:

Har du innspill til denne saken, eller andre saker?
Kontakt [email protected]