[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]
Økte skatter er det siste norske småbedrifter trenger akkurat nå, sier administrerende direktør i Bedriftsforbundet Morten Berge, i en kommentar til Oslo Arbeiderpartis planer om innføring av eiendomsskatt i Oslo.
Å innføre eiendomsskatt i Oslo, som allerede har noen av de høyeste kostnadene for næringslokaler i landet, er en spesielt dårlig idé når mange virksomheter rapporterer om tøffere tider.
Eiendomsskatten er også en spesielt dårlig skatt fordi den på samme måte som formueskatten ikke tar hensyn til bedriftens resultat.
Mange av småbedriftene driver uten store overskudd og eiendomsskatten vil etterhvert slå ut i enda høyere husleier for de som driver, eller ønsker å starte, en bedrift i leide lokaler.
Svært mange småbedrifter er leietakere, påpeker Berge. Det er nok ikke slik at man bare kan sende regningen videre til kundene, avslutter han.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]